Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Uosabiając trzy R na Fidżi

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Świst! Pojawił się kolejny e-mail, szukając mojej uwagi. Piszę, żeby zapytać o pozycje stażystów na Fidżi. Obdarzają mnie znane mieszane emocje. Ciężko pracowałem, aby uzyskać rotacyjną rotację medycyny ratunkowej na Fidżi, akredytowaną przez Australijskie Kolegium Medycyny Ratunkowej. Rozmawiałem na konferencjach i pisałem artykuły, aby przyciągnąć kandydatów. Posiadanie personelu z systemów opieki w sytuacjach kryzysowych w krajach o wysokim dochodzie, pracujących razem z lokalnymi pracownikami, przyniosło zespołowi nowe umiejętności, zbudowało zrozumienie i wzajemny szacunek oraz zwiększyło wiarygodność programu. Dlaczego więc ta ambiwalencja. Czy był to wysiłek zarządzania oczekiwaniami ludzi, którzy mieli wszystko na wyciągnięcie ręki. Podważać ich idee oddawania i dokonywania zmian . Albo próbując, ale nie wywrzeć wrażenia na nich, że 3 miesiące w kraju otworzą ich oczy, ale osiągną niewiele więcej. Nie brakowało lokalnych, inteligentnych i zmotywowanych młodych lekarzy, ale niewiele mogłem zrobić z codziennymi frustracjami związanymi z biurokracją i dysfunkcjonalnymi systemami, które uniemożliwiły im wykorzystanie ich potencjału i spowodowały, że wielu szukało możliwości zatrudnienia w innym miejscu.
Wprowadzając stażystów z obiecanej ziemi, czy ryzykowałbym przyspieszeniem drenażu mózgów i szkoleniem lekarzy na eksport. Nasza pierwsza grupa wyszkolonych na Fidżi specjalistów od specjalności na poziomie magisterskim ukończy studia pod koniec roku i stanie przed ogromnymi wyzwaniami związanymi z ustanowieniem specjalizacji w swoim kraju. Lekarze Fidżi można znaleźć na całym świecie, ale szczególnie w Australii i Nowej Zelandii, gdzie przyciąga ich lepsza płaca i warunki, a zasoby są obfite.1
Ważne jest, aby odpowiednio wybrać i przygotować wizytujących pracowników. Brak wrażliwości kulturowej oraz niewłaściwe ambicje i zachowania ze strony lekarzy przeszkolonych gdzie indziej mogą wyrządzić znaczną szkodę pacjentom, personelowi lokalnemu, oddziałom i programom szkoleniowym. Nowe środowisko wymaga znacznego okresu regulacji i kalibracji. Pierwszego miesiąca należy poświęcić na obserwowanie i poznawanie danych demograficznych, epidemiologii, zachowań związanych z zachowaniami i sposobu, w jaki tutaj się robi . Klinicyści przeszkoleni w krajach o dobrze rozwiniętym systemie opieki zdrowotnej często mają niewielki wgląd w to, w jaki sposób systemy te ułatwiają ich własne badania kliniczne. wydajność i chronić ich dobrobyt. Działania podejmowane bez takiego wglądu mogą podważać szacunek pacjentów wobec lokalnych lekarzy poprzez wzmacnianie powszechnego przekonania, że zachodni lekarze są lepsi.
Jeśli jesteś praktykantem poszukującym egzotycznej medycznej przygody, powinieneś rozważyć rodzaje przypadków, które możesz napotkać – i cechy, które będziesz potrzebował, aby dobrze sobie z nimi radzić. Powiedz, że odpowiadasz na prośbę o udzielenie pomocy medycznej: ciężarówka nielegalnie transportująca cyjanek uciekła z nasypu i odpoczywa nad rzeką przed kilkoma wioskami. Jest ciemno. Nie ma specjalistycznej wiedzy HAZMAT, żadnej standardowej procedury operacyjnej. Nie zapewnia się osobistego wyposażenia ochronnego. Osoby postronne mieszają się z personelem straży pożarnej, robiąc zdjęcia telefonem komórkowym. Nie ma wyznaczonej strefy gorącej i antidotum na cyjanek.
Lub 30-letni mężczyzna przedstawia na oddział pogotowia z bólem w klatce piersiowej
[patrz też: oprogramowanie cital ulotkaiczne, cital ulotka zielona góra, cital ulotka ]

Tags: , ,

No Responses to “Uosabiając trzy R na Fidżi”

 1. Aleks Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: terapia alkoholowa[...]

 2. Adrianna Says:

  Chory powinien leżeć na boku.

 3. Scrapper Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatologia katowice[...]

 4. Nightmare King Says:

  Nie podoba mi sie to co sie dowiedzialem

 5. Vanessa Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Astma alergiczna[...]

 6. Manimal Says:

  Mam nadzieję że nastąpią jakieś zmiany w diagnozie

Powiązane tematy z artykułem: cital ulotka małgorzata szelewicka medicus dukla