Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Udostępnianie danych na rozdrożu ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Do chwili obecnej opublikowano jednak tylko cztery analizy z wykorzystaniem tych danych. W pierwszym roku większość proponowanych badań miała na celu zadawanie nowych pytań przy użyciu danych z wielu badań, a nie ponowne analizowanie pojedynczych badań2. To stwierdzenie jest zgodne z przeglądem wniosków, w tym wniosków złożonych do dwóch innych systemów wymiany danych, Uniwersytetu Yale. Projekt Open Data Access (YODA) i inicjatywa Supporting Open Access Research (SOAR) Czy należy przeprowadzić więcej badań i opublikować więcej artykułów wraz z dostępnymi danymi. Większa świadomość dostępności danych i wiedzy specjalistycznej w zakresie wykorzystywania danych z badań klinicznych w połączonych i metaanalizach prawdopodobnie zwiększy ich wykorzystanie. Ponieważ badania są prowadzone i publikowane niezależnie od sponsorów badania, nie wiemy, dlaczego jest tak mało publikacji. Wydajność może odzwierciedlać czas potrzebny na przygotowanie i przesłanie publikacji, ale może również trudności w przeprowadzeniu analiz danych z prób, które wykorzystywały różne struktury i standardy dla danych i metadanych. Monitorowanie wyników badań może wykazać korzyści płynące z udostępniania danych, ale także informować o dostosowaniu systemów, procesów i mechanizmów oraz zachęcać do spójności standardów danych.
Istotne znaczenie dla rozwoju systemu miało kilka czynników. GSK zachęciło innych sponsorów do przyłączenia się i korzystania z infrastruktury. Duże znaczenie miało zaangażowanie branży w udostępnianie danych4, podobnie jak sponsorzy mogli wymieniać badania dotyczące udostępniania danych zgodnie z indywidualnymi politykami firmy. Sponsorzy współpracowali, szanując różne perspektywy w poszukiwaniu rozwiązań.
Nic dziwnego, że taka współpraca może być wyzwaniem. Na przykład niektórzy sponsorzy chcieli opcji odmowy przyjęcia wniosków w przypadku potencjalnego konfliktu interesów lub ryzyka konkurencyjnego. Inni nie wymagali tej sieci bezpieczeństwa, co można by uznać za kompromitujące niezależność. Wellcome Trust zgodziło się przyjąć to podejście, aby umożliwić większej liczbie sponsorów udostępnianie danych za pośrednictwem jednego systemu, co przynosi korzyści badaczom dzięki zwiększeniu ilości danych dostępnych dla jak największej liczby sponsorów. Sieć bezpieczeństwa nie była dotychczas wykorzystywana, a sponsorzy, którzy zdobyli doświadczenie, mogą również zyskać pewność, że nie jest to potrzebne.
Nasza wizja prostego pojedynczego systemu może być trudna do osiągnięcia. Niektórzy sponsorzy z branży, tacy jak Johnson & Johnson i Pfizer, postanowili stworzyć własne systemy, a Duke Clinical Research Institute ogłosiło, że jego dane pacjenta dotyczące chorób układu krążenia zostaną udostępnione za pośrednictwem SOAR (http://soar.dcri.org) ) i istnieją inne systemy oparte na chorobach, takie jak Virtual International Stroke Trials Archive (http://vistacollaboration.org) i Project Data Sphere (https://projectdatasphere.org).
Mimo że te zobowiązania i propozycja Międzynarodowego Komitetu Redaktorów czasopism medycznych uznają udostępnianie danych za warunek publikacji5, istnieje ryzyko, że w przypadku pojawienia się niezliczonych systemów korzyści będą ograniczone przez złożoność uzyskiwania danych. Wielorakie Centrum Badań Klinicznych (MRCT) w Brigham oraz Szpital Kobiecy i Uniwersytet Harvarda, z którymi się konsultowaliśmy, prowadzą inicjatywę stworzenia jednego portalu, za pomocą którego dane z wielu sponsorów i systemów mogą być udostępniane
[hasła pokrewne: plivafem b, choroba von gierkego, mebel4u ]

Tags: , ,

No Responses to “Udostępnianie danych na rozdrożu ad”

 1. Mud Pie Man Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do wszawica[...]

 2. Jacek Says:

  Jak się ma zapalenie oskrzeli to trzeba leżeć cały czas w łóżku ?

 3. Sandra Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu szpatułka laryngologiczna[...]

 4. Leo Says:

  trzeba brać tego odpowiednio dużo i stosować zbilansowaną dietę

Powiązane tematy z artykułem: mebel4u nandrolon cena plivafem b