Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Teratogenność spożycia wysokiej witaminy A. ad 7

Posted in Uncategorized  by admin
December 4th, 2018

W naszej populacji badanej około 1,4 procent kobiet uśredniało ponad 10 000 IU witaminy A dziennie z suplementów. Ponieważ zebrano te dane, niektórzy producenci zmniejszyli zawartość retinolu w multiwitaminach, często zastępując beta-karoten. Zmiany te mogły zmniejszyć skutki teratogenne witaminy A w populacji jako całości. Wśród kobiet, które przyjmują ponad 10 000 jm preformowanej witaminy A dziennie z suplementów, szacujemy, że na każde 57 dzieci rodzi się z wadą wrodzoną związaną z wysokim spożyciem witaminy A przez matkę. Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant publicznej służby zdrowia (NS 19561) z National Institute of Neurological Disorders and Stroke oraz kontrakt z F. Hoffmann-LaRoche, Ltd.
Jesteśmy wdzięczni dr. Peterowi Glasnerowi za jego rady, do programu Boston Collaborative Drug Surveillance Program za kluczową rolę w wysiłku badawczym, oraz do dr. Quirino Orlandi za pomoc w kodowaniu wad wrodzonych.
Author Affiliations
Z Sekcji Medycyny Prewencyjnej i Epidemiologii, Departamentu Medycyny Evans (KJR, LLM, MRS, U.-SDTN) i Centrum Genetyki Człowieka (AM), Boston University School of Medicine, Boston; oraz Katedra Higieny, Instytut Patologii Ludzkiej i Medycyny Społecznej, Uniwersytet G. D Annunzio, Chieti, Włochy (SM).
Prośba o przedruk do Dr. Rothmana z Boston University School of Medicine, B-612, 88 E. Newton St., Boston, MA 02118.
[podobne: leczenie pod mikroskopem warszawa, co na katar zatokowy, cukrzyca typu lada ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: co na katar zatokowy cukrzyca typu lada leczenie pod mikroskopem warszawa