Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Stany Zjednoczone i Kuba – zamieniamy wrogów w partnerów ds. Zdrowia ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dlaczego osoby z rakiem płuc nie mogą otrzymywać CIMAvax, szczepionki terapeutycznej, której wczesne wyniki sugerują wydłużenie czasu i jakości życia wielu pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuc (i to zostało również zatwierdzone dla USA badania kliniczne) 5 Odpowiedzi są rozbrajająco proste. Amerykanie nie są w stanie podróżować na Kubę z powodu nieprzewidzianego leczenia, a embargo uniemożliwia produktom opracowanym na Kubie wejście w proces legislacyjny amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) bez serii zezwoleń na zwolnienie z embarga z Departamentu USA. Urząd Kontroli Zagranicznych Urzędów Skarbowych (OFAC). Obecnie polityka OFAC ogranicza zastosowania firm amerykańskich do leków opracowanych na Kubie do produktów wykorzystywanych w badaniach klinicznych, bez żadnego wskazania, że zatwierdzenie przez FDA automatycznie dałoby zielone światło dla dostępności dla lekarzy i ich pacjentów w USA. Tak więc, nie tylko testowanie tych produktów jest opóźnione dodatkowymi wymogami licencyjnymi, ale także firmy są zniechęcane do inwestowania milionów dolarów w próby leków, których mogą nigdy nie być w stanie sprzedać, pomimo zatwierdzenia przez FDA.
Krótko po tym, jak Kongres zakończył embargo w całości, prezydent mógłby zastosować rozsądne rozwiązanie tego dylematu, wydając ogólne zezwolenie na produkty opracowane na Kubie, które zostaną wprowadzone do amerykańskiego procesu regulacyjnego w taki sam sposób, jak z jakiegokolwiek innego źródła zewnętrznego.
Aby USA mogły w pełni skorzystać ze współpracy związanej z farmaceutykami i wyrobami medycznymi, prezydent mógłby również zatwierdzić zgodę zbiorczą na wspólne badania i wspólne przedsięwzięcia między ośrodkami medycznymi i firmami w obu krajach. Takie zezwolenie pozwoli firmom amerykańskim na testowanie swoich produktów na Kubie w połączeniu z organami regulacyjnymi w tym kraju, gdzie publiczny rejestr kliniczny jest akredytowany przez Światową Organizację Zdrowia, centra badawcze mają doświadczenie w wieloośrodkowych badaniach, a poziom alfabetyzacji jest wysoki. Amerykańscy naukowcy uzyskaliby w ten sposób niezawodny dostęp do tysięcy potencjalnych uczestników badania rekrutowanych przez krajowy system opieki zdrowotnej Kuby, w którym ścisła kontrola jest również świadoma przy rejestracji.
Na koniec prezydent może upoważnić amerykańskich studentów do zapisania się do kubańskich szkół zawodowych i opłacenia czesnego. Wśród tysięcy międzynarodowych studentów i absolwentów latynoamerykańskiej szkoły medycznej w Hawanie (zwanej hiszpańskim skrótem ELAM) jest 240 Amerykanów z zaniedbanych społeczności, które nie mogły sobie pozwolić na naukę w tym kraju i otrzymały pełne stypendia od Kuby. Ich wykształcenie jest wyceniane na około 60 milionów dolarów. ELAM daje pierwszeństwo studentom, którzy chcą praktykować w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej w społecznościach zaniedbanych. Spośród jego amerykańskich absolwentów, którzy są już zapisani na programy pobytowe lub praktykują w Stanach Zjednoczonych, ponad 90% wybrało specjalności podstawowej opieki zdrowotnej, a około dwie trzecie pracuje w społecznościach z niedoborem lekarzy. Usunięcie ograniczeń w opłacaniu czesnego umożliwiłoby dodatkowym pracownikom służby zdrowia trenowanie w innych szkołach medycznych i pielęgniarskich na Kubie, dając im możliwość zastosowania wniosków wyciągniętych z tych programów w Stanach Zjednoczonych.
Idealnie, medycyna jest sztuką, nauką i praktyką, a postępy na każdym z tych frontów są wspólne dla wszystkich
[więcej w: co na katar zatokowy, co decyduje o stopniu zagrożenia życia poparzonego, przychodnia chrzanowskiego gdynia ]

Tags: , ,

No Responses to “Stany Zjednoczone i Kuba – zamieniamy wrogów w partnerów ds. Zdrowia ad”

  1. Mr. Fabulous Says:

    Poziom Ca we krwi nie ma związku z osteoporozą

  2. Vortex Says:

    [..] Cytowany fragment: najlepsze spalacze[...]

  3. Ewa Says:

    Sprawdź czy z trzustka wszystko ok

Powiązane tematy z artykułem: przychodnia chrzanowskiego gdynia tonik migdałowy turnus odchudzający dla dorosłych