Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Rozplątanie efektów pokrycia ACA – lekcje dla polityków

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Od czasu wejścia w życie ustawy o przystępnej cenie (ACA) około 20 milionów Amerykanów uzyskało ubezpieczenie zdrowotne, a stopa bezrobocia w tym kraju spadła z 16% do 9% od 2010 roku.1 W nadchodzących wyborach prezydenckich przyszłość ACA jest znów zagrożona . Zrozumienie, w jaki sposób prawo osiągnęło te zmiany zakresu, ma kluczowe znaczenie dla oceny jego postępów. Podstawowe narzędzia ACA, które weszły w życie w 2014 r., Są już znane: rozszerzenie Medicaid (opcjonalne dla państw przez Sąd Najwyższy w 2012 r.), Dostępność ulg podatkowych, aby pomóc konsumentom w zakupie ubezpieczenia na nowych giełdach ubezpieczeń zdrowotnych, oraz wdrożenie indywidualnego wymogu zakupu ubezpieczenia zdrowotnego lub zapłacenia kary podatkowej (indywidualny mandat). Od 2010 r. ACA umożliwiła także młodym dorosłym pozostanie w planie opieki zdrowotnej swoich rodziców przez 26 lat. Wiele źródeł danych i badań jednoznacznie wskazuje, że stopa nieubezpieczonych spadła drastycznie od 2014 r .; mniej jasne jest, w jaki sposób te różne elementy prawa pasują do siebie, aby spowodować te zmiany.
Kluczowe postanowienia dotyczące rozszerzenia zasięgu ACA w 2014 r. Podjęliśmy próbę złagodzenia skutków różnych przepisów dotyczących ochrony ubezpieczeniowej (zob. Tabela). Korzystając z danych z amerykańskiego Biura Spisu Powszechnego od 2012 do 2014 r., A także informacji na temat przepisów prawnych i składek na giełdach ubezpieczeń zdrowotnych w całym kraju, zbadaliśmy te skutki przepisów porównując zmiany, które dotyczą różnych grup dochodowych i obszarów geograficznych. Takie podejście wykorzystuje fakt, że ludzie spotykają się z różnymi opcjami ubezpieczenia zdrowotnego w zależności od miejsca zamieszkania (ponieważ kwalifikowalność Medicaid jest różna w zależności od stanu i składki różnią się w zależności od obszarów ocen w poszczególnych stanach) i jaki jest ich dochód rodzinny (co decyduje o kwalifikowalności Medicaid, dopłatach do premii, oraz mandat mandatowy). Nasza wstępna analiza zidentyfikowała kilka kluczowych wyników ze skutkami dla polityki.2
Uważamy, że największym czynnikiem w rozszerzeniu zasięgu w 2014 r. Był Medicaid, który wygenerował 63% zidentyfikowanych zysków. Efekt ten jednak składał się z kilku różnych zjawisk. Nic dziwnego, że kluczową rolę odegrało rozszerzenie uprawnień Medicaid na wcześniej niekwalifikujących się dorosłych o niskich dochodach. Ogólnie rzecz biorąc, szacujemy, że prawie jedna trzecia wcześniej nieubezpieczonych nowo kwalifikujących się dorosłych w stanach, które rozszerzyły Medicaid, podpisała kontrakty w pierwszym roku ekspansji, co stanowiło 19% ogólnej zmiany zasięgu w naszym modelu. Ponieważ jednak tylko połowa państw zdecydowała się na rozszerzenie Medicaid do 2014 r., Kilka milionów biednych dorosłych w państwach, które nie rozszerzyły Medicaid, pozostało bez realnej możliwości pokrycia.
Być może mniej oczywiste, znaleźliśmy także znaczny wzrost w zasięgu Medicaid wśród dzieci i dorosłych, którzy już kwalifikowali się do programu przed 2014 rokiem. Populacja ta stanowiła 44% wzrostu zasięgu. Jeden z elementów tego wzrostu wystąpił w stanach, które rozpoczęły proces ekspansji ACA przed 2014 rokiem. W sześciu stanach, w szczególności w Kalifornii, ekspansja Medicaid ACA zaczęła obowiązywać przynajmniej w części w latach 2012-2013. Uważamy, że te wczesne wysiłki położyły podwaliny pod jeszcze większe zyski w 2014 r., Dając pierwszy przykład tego, co stanie się powtarzającym się tematem: wdrażanie stanu odgrywa kluczową rolę w skuteczności ACA.
Ale nawet wśród osób, które kwalifikowały się do Medicaid w ramach kryteriów przedakcesyjnych, stwierdziliśmy duży wzrost zasięgu
[przypisy: mebel4u, co na katar zatokowy, mateusz jarzębiak instagram ]

Tags: , ,

No Responses to “Rozplątanie efektów pokrycia ACA – lekcje dla polityków”

 1. Mr. 44 Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do sklep z suplementami[...]

 2. Stefan Says:

  Myślałam że to anemia

 3. Natalia Says:

  Article marked with the noticed of: pogotowie dentystyczne[...]

 4. Anna Says:

  jak byłam ostatnio na wakacjach to strasznie bolał mnei brzuch

 5. Tola Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Dobry Ortodonta[...]

 6. Dangle Says:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

Powiązane tematy z artykułem: mateusz jarzębiak instagram mebel4u turnus odchudzający dla dorosłych