Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Niepewność w Erze Medycyny Precyzyjnej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W raporcie National Research Council dotyczącym medycyny precyzyjnej wyjaśniono, że termin odnosi się do dostosowywania leczenia do indywidualnych cech każdego pacjenta . W sprawozdaniu czytamy dalej: Należy podkreślić, że w medycynie precyzyjnej słowo precyzja jest używane w znaczeniu potocznym, co oznacza zarówno dokładny , jak i precyzyjny . 1 W znaczeniu potocznym precyzja oznacza również wysoki stopień pewności wyniku, jak w precyzyjnym prowadzeniu . pocisk lub w jakim dokładnie czasie dotrzesz. Czy medycyna precyzyjna zapoczątkuje wieki diagnostyczne i prognostyczne. W rzeczywistości prawdopodobnie wyniknie odwrotnie. Nowe narzędzia do dostosowywania leczenia będą wymagać większej tolerancji niepewności i większej możliwości obliczania i interpretowania prawdopodobieństw, niż byliśmy przyzwyczajeni do lekarzy i pacjentów.
Onkologia została nazwana oczywistym wyborem dla zwiększenia krótkoterminowego wpływu medycyny precyzyjnej . 2 Nowe narzędzia wyodrębniają informacje z genomów nowotworowych, które obejmują zarówno mutacje, które występują somatycznie (sekwencjonowanie genomu raka), jak i zmiany funkcjonalne, które wynikają z obu tych czynników. mutacje i epigenetyczne zdarzenia (zmiany ekspresji genów w nowotworach). Na przykład, badając zmiany ekspresji genów w raku piersi, produkty takie jak Oncotype DX, MammaPrint, PAM50 i inne dostarczają informacji na temat prognozy, która jest niezależna od tradycyjnych czynników predykcyjnych klinicznych, takich jak wielkość guza, stopień i stan węzłowy. Jaki jest proces, w którym te nowe narzędzia są włączone do porad dla pacjentów o ich możliwościach terapeutycznych.
W przypadku produktów ekspresji genów raka piersi kluczowe dowody na rokowanie uzyskano w ramach istniejących badań, w których tkanki nowotworowe zostały zachowane i mogły zostać wykorzystane do opracowania produktów, a następnie przetestować ich przydatność prognostyczną. [4] Analizy dostarczyły dowodów na ryzyko nawrotu guza, ale brak bezpośrednich dowodów na to, czy określone terapie były mniej lub bardziej skuteczne w obrębie kategorii ryzyka. Jednak kobiety z stadium I lub II-pozytywnym receptorem estrogenu, ludzkim rakiem sutka ujemnym receptorem ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu (HER2), który był przewidywany w teście ekspresji genu mającym niskie ryzyko nawrotu, zostały mogą nie potrzebować chemioterapii adiuwantowej. Niektóre, ale nie wszystkie, retrospektywne, zagnieżdżone badania kliniczno-kontrolne randomizowanych badań klinicznych sugerowały, że korzyści z chemioterapii uzupełniającej były nieobecne lub nieistotne u kobiet skategoryzowanych jako o niskim ryzyku nawrotu5. Godne pochwały naukowcy zaangażowani w opracowywanie i wprowadzanie do obrotu tych testów mają w dalszych prospektywnych badaniach z randomizacją oceniano wpływ chemioterapii adiuwantowej stratyfikowanej przez przewidywane ryzyko. Wyniki jednego z takich badań zostały przedstawione przez Cardoso i in. w tym wydaniu czasopisma (strony 717-729).
W tym badaniu kobiety zostały sklasyfikowane zgodnie z ryzykiem klinicznym (C-wysoka, C-niska) i ryzykiem genomicznym (G-wysoka, G-niska). Wśród kobiet zaklasyfikowanych jako C-wysokie, ale G-niskie, które nie zostały przypadkowo przypisane do chemioterapii adiuwantowej, 5-letnie przeżycie bez odległych przerzutów wynosiło 94,7%, z przedziałem ufności 95% wynoszącym 92,5 do 96,2%; dolna granica przedziału ufności wykluczyła z góry ustaloną wartość wynoszącą 92%, co badacze interpretują jako dowód, że kobiety w tej kategorii mogą zrezygnować z chemioterapii . Jednak wśród kobiet z tej grupy losowo przydzielonych do chemioterapii adiuwantowej, 5- roczne przeżycie bez odległych przerzutów było o 1,5 punktu procentowego wyższe (nieistotne zmniejszenie o 22% odległych przerzutów)
[hasła pokrewne: mebel4u, towimor, vitaral cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Niepewność w Erze Medycyny Precyzyjnej”

 1. Lady Killer Says:

  Sprawdź czy z trzustka wszystko ok

 2. Arkadiusz Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: laboratorium pomiarowe[...]

 3. Milena Says:

  Dużo błonnika, to wkrótce będzie awitaminoza

 4. Kinga Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: alkomaty jednorazowe[...]

 5. Stefan Says:

  marchewka kalorie nie ma za dużo,

 6. 101 Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: gainer[...]

 7. Cujo Says:

  Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

Powiązane tematy z artykułem: mebel4u towimor vitaral cena