Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Niepewność w Erze Medycyny Precyzyjnej ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dalsza komplikująca interpretacja, wskaźnik przeżycia bez choroby z chemioterapią był statystycznie znaczący o 3 punkty procentowe wyższy w populacji z protokołem. W przeciwieństwie do poprzednich badań, korzyści z chemioterapii były niejednoznaczne w grupie z niskim ryzykiem klinicznym i wysokim ryzykiem genomu. Tak więc, 9 lat po rozpoczęciu badania w 2007 r., Z 6693 kobietami zapisanymi i obserwowanymi, z których 2187 losowo przydzielono do otrzymania lub nie otrzymujących uzupełniającej chemioterapii, kobiety z wysokim ryzykiem klinicznym, ale niskim ryzykiem genomicznym, zostały przedstawione z kompromisem między ryzyko nawrotu i toksyczne skutki leczenia. Jak wskazują Hudis i Dickler w swoim artykule wstępnym (strony 792-793), kobiety w różnym wieku mogą bardzo różnie interpretować ten kompromis. W przeciwieństwie do wyników wcześniejszych badań, kobiety o niskim ryzyku klinicznym, ale o dużym ryzyku genomicznym, mogą nie mieć wiele do zyskania na chemioterapii, chociaż przedział ufności w tej grupie obejmuje zarówno znaczną korzyść, jak i szkodę.
Co takie dowody mówią nam o medycynie precyzyjnej. Pierwszą rzeczą, którą należy uczcić, jest to, że takie badania są wykonywane. Wkroczenie w epokę medycyny precyzyjnej nie oznacza, że możemy być tak pewni mechanizmów molekularnych, że decyzje terapeutyczne nie powinny być poddawane próbom o odpowiednim zasilaniu. Jednak, podobnie jak w większości gabinetów lekarskich, kiedy wyniki są w praktyce, często mamy do czynienia z odpowiedziami, które nie są pewne.
Warto również zauważyć, że aby wyniki były możliwe do interpretacji, zarówno statystycznie, jak i klinicznie, zmienna ciągła (punktacja genomu uzyskana z 70 oddzielnych analiz ekspresji genów) jest dychotomiczna do wysokiego i niskiego – innymi słowy, precyzja jest poświęcana dla interpretowalność. Istnieje znaczne napięcie pomiędzy rozszczepieniem, które wpisuje się w ideę krawiectwa . . . do indywidualnych charakterystyk każdego pacjenta oraz zbieranie dziesiątek, setek lub tysięcy pacjentów w celu uzyskania powtarzalnych wniosków.
Wreszcie, różne produkty ekspresji genów mogą skutkować różnymi kategoryzacjami ryzyka i wszystkie powinny zostać ulepszone wraz ze zmianami technologicznymi i dojrzałymi danymi, aby kategoryzacje i porady mogły się zmieniać z czasem. Wyprowadzenie podpisu z 70 genami zostało pierwotnie opublikowane 14 lat temu.
W przeciwieństwie do mowy o zmianach paradygmatu w dobie medycyny precyzyjnej, jest coś znajomego i uspokajającego w procesie integracji tych nowych testów z klinicznymi algorytmami. W tym przykładzie nowe testy mogą być -omowe i oparte na stosunkowo nowych technologiach, ale zostały wprowadzone przez ustalony proces określania ważności analitycznej (tj. Czy test wiarygodnie mierzy to, co może mierzyć.), A następnie ważność kliniczna. Wstępne badania zostały zinterpretowane przez panele ekspertów, a wykorzystanie testów zostało wprowadzone do wytycznych. Prowadzone są na szeroką skalę, randomizowane badania, takie jak ta, w celu oceny i udoskonalenia użyteczności klinicznej, a tym samym doprecyzowania wytycznych. Nowe testy są porównywane i testowane w kontekście wcześniejszych narzędzi decyzyjnych, takich jak kliniczne wskaźniki prognostyczne i wyniki immunohistochemiczne
[więcej w: przychodnia chrzanowskiego gdynia, szpital szaserów warszawa izba przyjęć, co na katar zatokowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Niepewność w Erze Medycyny Precyzyjnej ad”

 1. Ada Says:

  ja proponuje udać się do dobrego endokrynologa

 2. Guillotine Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Okulista Gliwice[...]

 3. Riff Raff Says:

  Zawsze w takich artykułach dot. raka lekarze obwiniają pacjentów

 4. Zuzanna Says:

  [..] Cytowany fragment: leczenie raka[...]

 5. Dredd Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

 6. Tymoteusz Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do botoks[...]

 7. Damian Says:

  Zobaczcie czego ucza w medyku

Powiązane tematy z artykułem: przychodnia chrzanowskiego gdynia szpital szaserów warszawa izba przyjęć turnus odchudzający dla dorosłych