Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Multistate Outer of Listeriosis związany z kantalupą AD 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Jednak cantalupy regionu A są powszechne na rynkach w Kolorado podczas rocznych zbiorów (od lipca do września), a śledztwo śledzące potwierdziło dostępność kantalupa w regionie A we wszystkich sklepach, w których początkowi pacjenci z Colorado zgłaszali zakup kantalupa. Łącznie znaczący związek między konsumpcją kantalup a chorobą związaną z epidemią, specyficzna dla pacjentów wzmianka o kantalupie regionu A, wstępne informacje dotyczące śledzenia wstecznego oraz dostępność kantalupy regionu A na rynkach detalicznych w Kolorado w okresie, kiedy pacjenci zachorowali, doprowadziły do dociekliwe skupienie się na kantalupie uprawianym w Colorado jako źródle epidemii. W dniu 10 września 2011 r. CDPHE i FDA przeprowadziły wspólną inspekcję Farm A, jako jedyny hodowca w Colorado nadal prowadził sezonowe zbiory i pakowanie melonów wprowadzanych do obrotu jako kantalupa regionu A. W zakładzie przetwórczym Farm A, całe kolczatki zostały przed wysyłką umyte, posortowane, zapakowane w pudełka i schłodzone. W poprzednich latach Farm A używał recyrkulacyjnej, chlorowanej, schłodzonej wody do mycia i precool cantaloupes. W 2011 roku gospodarstwo zastąpiło bezkorkulującą metodę mycia za pomocą wody komunalnej, bez dodatkowego chloru, oraz serię wałków szczotkowych i filcowych do mechanicznego czyszczenia i suszenia kantalup. W celu wdrożenia tej zmiany procesu, w lipcu 2011 r., Farm A zainstalował sprzęt do prania i suszenia, który był wcześniej używany w operacji pakowania dla innego surowca rolnego.
Tabela 3. Tabela 3. Serotypy i liczba chorób, zgony, próbki kantalików i wymazy środowiskowe powodujące epidemie związane z izolatami Listeria monocytogenes Izoluj podtypy według wzoru PFGE. Z 39 wymazów środowiskowych pobranych z powierzchni kontaktujących się z żywnością lub z sąsiadujących powierzchni w zakładzie przetwórstwa Farm A, 12 wymazów (31%) dało izolaty L. monocytogenes o wzorach PFGE, które były nieodróżnialne od trzech podtypów związanych z epidemią, potwierdzając, że gospodarstwo było źródłem skażone cyklopi; wszystkie 12 wymazów pobrano od wewnątrz lub bezpośrednio po nowo zainstalowanym sprzęcie (tabela 3). Dziesięć próbek z gotowych na rynek całych cyklopi zebrano również z chłodnic Farm A do testów; pięć (50%) dało podtyp zapalenia L. monocytogenes. Z 18 Farmy Cantantupy zebrane w sklepach w Colorado na początku września 17 (94%) dały podtyp ogniskowy L. monocytogenes. Całe i przeciętne cyklopiki z domów kilku pacjentów dały również jeden lub więcej podtypów związanych z ogniskiem L. monocytogenes. Próbkom kantalupa w niektórych domach pacjentów brakowało etykietowania produktu koniecznego do potwierdzenia produkcji Farm A. Próbki kantalupa zebrane z przetwórni farmy, sklepów detalicznych i domów pacjentów dały izolaty odpowiadające wszystkim pięciu podtypom związanym z epidemią i zawierały dwa serotypy, / 2a i / 2b.14 Gospodarstwo A bezpośrednio dystrybuowane cyklopi do 24 państw, w tym do Kolorado; nie było dowodów na zagraniczną dystrybucję.
Aby zbadać źródło skażenia kantalupa, urzędnicy FDA i Colorado przeprowadzili ocenę środowiskową na Farm A w dniach 22 i 23 września 2011 r.
[przypisy: mebel4u, szpital szaserów warszawa izba przyjęć, krew i śluz w kale ]

Tags: , ,

No Responses to “Multistate Outer of Listeriosis związany z kantalupą AD 6”

 1. Desert Haze Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: kurs fizjoterapii warszawa[...]

 2. Mule Skinner Says:

  Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.

 3. Broomspun Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Odtrucie alkoholowe Warszawa[...]

 4. Jakub Says:

  Ostatnio nabawiłam się kontuzji podczas rozciągania

Powiązane tematy z artykułem: krew i śluz w kale mebel4u szpital szaserów warszawa izba przyjęć