Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Extreme Home Makeover – rola intensywnej domowej opieki zdrowotnej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W 2010 r. Wydział zdrowia w Victorii w Australii ogłosił budowę szpitalnego szpitala o pojemności 500 łóżek bez cegieł i zaprawy. Ten wirtualny szpital ma 33 000 przyjęć rocznie, co stanowi prawie 5% wszystkich dni opieki nad chorymi z ostrym stanem w stanie Victoria i zwiększanie zapotrzebowania na szpitalną pulę1. Od tego czasu australijski system opieki zdrowotnej rozszerzył ten program, aby zmniejszyć obciążenie dostępnych łóżek szpitalnych również w innych regionach, przy jednoczesnym uniknięciu wydatków kapitałowych i utrzymania jakości opieki. Jaki niesamowity postęp technologiczny pozwolił osiągnąć te imponujące wyniki. Wizyty domowe. Intensywne domowe usługi opieki zdrowotnej jako alternatywa dla hospitalizacji stają się standardową opcją w wielu systemach opieki zdrowotnej na całym świecie, być może przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Francji, Nowej Zelandii i Australii. Te systemy opieki zdrowotnej rozmieszczają wielodyscyplinarne zespoły domowej opieki zdrowotnej po ocenie i diagnozie departamentu w nagłych wypadkach, ambulatoryjnej ocenie lub wyjątkowo krótkim pobycie w szpitalu, aby zapewnić opiekę o ostrym przebiegu, porównywalną z opieką na poziomie szpitalnym, w domu pacjenta, a nie w szpitalu. Łączą w sobie istniejące usługi, w tym nadzór lekarski i tworzenie kopii zapasowych, wizyty pielęgniarki w celu ciągłej oceny i dostarczania interwencji, technologii domowej infuzji i zasobów aptecznych, interakcji w ramach telezdrowia, testów w punkcie opieki oraz usług w zakresie domowego wspomagania zdrowia w celu stworzenia kompleksowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb programów intensywna opieka w domu. Istotnie, to istnienie tych technologii i wzrost wykwalifikowanej kadry pracowniczej umożliwia tworzenie takich linii usługowych.
Warunki kliniczne, które wydają się podatne na te usługi jako substytut hospitalizacji obejmują zaostrzenia niewydolności serca lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, stabilnej zatorowości płucnej lub zakrzepicy żył głębokich, zapalenia płuc oraz infekcji skóry lub tkanek miękkich, takich jak zapalenie tkanki łącznej.
Ponieważ wiele z tych programów istnieje od ponad dekady, dostępne są dane do oceny. Metaanaliza z 2009 r. Ujawniła skutki obejmujące zwiększoną satysfakcję pacjenta, zmniejszone stosowanie leków przeciwpsychotycznych u pacjentów z otępieniem, zmniejszenie dolnych dróg moczowych i powikłań jelitowych, zmniejszenie kosztów i znaczącą różnicę w śmiertelności 6-miesięcznej (współczynnik ryzyka, 0,62; % przedział ufności [CI], 0,45 do 0,87; P = 0,005) .2 Mimo że analiza ta nie wykazała istotnego zmniejszenia tempa readmisji (współczynnik ryzyka, 1,49, 95% CI, 0,96 do 2,33), kolejne meta Analiza wykazała (iloraz szans, 0,76, 95% CI, 0,60 do 0,97, P = 0,02), oprócz wykazania zmniejszonych kosztów (średnia różnica, 1567 USD, 95% CI, 065 USD do 2 070 USD, P <0,001) .3 Dla pojedynczych systemy opieki zdrowotnej płatnika, zacieranie granic między usługami stacjonarnymi i ambulatoryjnymi mają sens fiskalny, jeżeli dobre wyniki i poziom zadowolenia pacjentów zostaną zachowane, zwłaszcza jeśli system musi wybierać między inwestycjami w dodatkowe łóżka szpitalne oraz w technologii i usługach do intensywnej opieki domowej.
Ponieważ początkowe studia wykonalności zostały przeprowadzone w ośrodkach Medicare managed care i Veterans Affairs (VA) na początku 2000 roku, Stany Zjednoczone zaobserwowały ograniczone wychwytywanie lub rozwój intensywnych domowych programów opieki zdrowotnej mających na celu zapobieganie hospitalizacji
[więcej w: ostemax, mebel4u, co na katar zatokowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Extreme Home Makeover – rola intensywnej domowej opieki zdrowotnej”

 1. Julia Says:

  U mnie pojawił się nie jeden włókniak

 2. Dominik Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rewitalizacja pochwy[...]

 3. Osprey Says:

  Najpierw wizyta u lekarza rodzinnego

 4. Mad Rascal Says:

  [..] Cytowany fragment: aparatura laboratoryjna[...]

 5. Gunhawk Says:

  Chorowałem i chorowałem, a lekarze nie wiedzieli co mi jest

 6. The Dude Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do lekarz[...]

 7. Screwtape Says:

  Badanie rezonansem magnetycznym w szybkim terminie

Powiązane tematy z artykułem: mebel4u ostemax turnus odchudzający dla dorosłych