Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Długoterminowa przeżywalność uczestników badania prewencji raka prostaty

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

W teście prewencji raka prostaty (PCPT) finasteryd istotnie zmniejszał ryzyko raka prostaty, ale wiązał się z podwyższonym ryzykiem choroby o wysokim stopniu złośliwości. Do 18 lat obserwacji przeanalizowaliśmy wskaźniki przeżycia wśród wszystkich uczestników badania i osób z rakiem prostaty. Metody
Zebraliśmy dane na temat częstości występowania raka prostaty wśród uczestników PCPT przez dodatkowy rok po opublikowaniu pierwszego raportu w 2003 r. I przeszukaliśmy indeks śmierci w ubezpieczeniach społecznych, aby ocenić status przeżycia do 31 października 2011 r.
Wyniki
Spośród 18 880 kwalifikujących się mężczyzn, którzy zostali poddani randomizacji, rak prostaty rozpoznano w 989 na 9423 (10,5%) w grupie finasterydu i 1412 na 9457 (14,9%) w grupie placebo (względne ryzyko w grupie finasterydu, 0,70, 95% przedział ufności [Cl], 0,65 do 0,76; P <0,001). Spośród mężczyzn, którzy byli oceniani, 333 (3,5%) w grupie finasterydu i 286 (3,0%) w grupie placebo miało raka o wysokim stopniu złośliwości (punktacja Gleasona, 7 do 10) (ryzyko względne, 1,17, 95% CI, 1,00 do 1,37; P = 0,05). Spośród mężczyzn, którzy zmarli, 2538 było w grupie finasterydów, a 2496 w grupie placebo, dla 15-letnich przeżyć odpowiednio 78,0% i 78,2%. Nieskorygowany współczynnik ryzyka zgonu w grupie finasterydu wynosił 1,02 (95% CI, 0,97 do 1,08, P = 0,46). Dziesięcioletni wskaźnik przeżycia wynosił 83,0% w grupie finasterydu i 80,9% w grupie placebo u mężczyzn z rakiem prostaty niskiej jakości i odpowiednio 73,0% i 73,6% u osób z zaawansowanym rakiem prostaty.
Wnioski
Finasteryd zmniejszył ryzyko raka prostaty o około jedną trzecią. Wysoki stopień raka prostaty był częstszy w grupie finasterydu niż w grupie placebo, ale po 18 latach obserwacji nie stwierdzono znaczącej różnicy między grupami w odsetku przeżycia całkowitego lub przeżycia po rozpoznaniu raka prostaty. (Finansowane przez National Cancer Institute).
Wprowadzenie
Wraz z nadejściem testów antygenu specyficznego dla prostaty (PSA) pod koniec lat 80. ubiegłego wieku gwałtownie wzrosła liczba przypadków raka prostaty. Obecnie człowiek w Stanach Zjednoczonych ma 16,5% dożywotnie ryzyko otrzymania diagnozy raka prostaty.1 Czas i wielkość 44% redukcji śmiertelności z powodu raka gruczołu krokowego po powszechnym przyjęciu testów PSA sugerują, że zarówno badanie przesiewowe, jak i leczenie ulepszenia przyczyniły się do tego spadku. 2 Niestety, leczenie raka gruczołu krokowego (radioterapia i chirurgia) wiąże się ze znacznym ryzykiem działań niepożądanych, w tym powikłaniami seksualnymi, moczowymi i jelitowymi, które mogą dramatycznie wpłynąć na jakość życia.3 Nawet aktywny nadzór, leczenie z wyboru dla wielu osób mężczyźni z rakiem prostaty niskiego ryzyka, stanowią znaczny ciężar opieki zdrowotnej, ponieważ wymaga regularnych testów PSA, wizyt w klinikach i okresowych biopsji gruczołu krokowego, z 2 do 4% ryzykiem sepsy związanej z każdą biopsją.4 W szczególności koszt aktywny nadzór nie jest mniejszy niż w przypadku radykalnej operacji lub brachyterapii
Innym podejściem, które uzupełnia wysiłki wczesnego wykrywania, jest profilaktyka raka prostaty
[przypisy: medicus dukla, małgorzata szelewicka, vitaral cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Długoterminowa przeżywalność uczestników badania prewencji raka prostaty”

 1. Maciej Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: opieka paliatywna[...]

 2. Jowita Says:

  to lepiej na wszelki wypadek wyciąć

 3. Keystone Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rehabiliacja[...]

 4. Oliver Says:

  Dotyczy to calej masy ziol, darow natury

Powiązane tematy z artykułem: małgorzata szelewicka medicus dukla vitaral cena