Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Dbanie o pacjentów wymagających wysokich kosztów i wysokich kosztów – pilny priorytet

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Poprawa wydajności amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej wymagać będzie poprawy opieki nad pacjentami, którzy z niego korzystają najbardziej: osobami z wieloma przewlekłymi schorzeniami, które często komplikują się z powodu ograniczonej zdolności pacjentów do samodzielnej opieki i złożonych potrzeb społecznych. Skupianie się na tej populacji ma sens ze względów humanitarnych, demograficznych i finansowych. Z humanitarnego punktu widzenia pacjenci o wysokich i wysokich kosztach (HNHC) zasługują na większą uwagę zarówno ze względu na poważne problemy zdrowotne, jak i dlatego, że są bardziej niż inni pacjenci podatni na problemy zdrowotne i częsty kontakt z systemem. Demograficznie, starzenie się naszej populacji zapewnia, że pacjenci HNHC, z których wielu to starsze osoby, będą stanowić coraz większą część użytkowników naszego systemu opieki zdrowotnej. I finansowo, opieka nad pacjentami HNHC jest kosztowna. Często cytowaną statystyką jest to, że stanowią one 5% naszej populacji, co stanowi 50% rocznych wydatków zdrowotnych kraju.
Przynajmniej trzy kroki są niezbędne do zaspokojenia potrzeb tych pacjentów: rozwijanie głębokiego zrozumienia tej zróżnicowanej populacji; identyfikowanie programów opartych na dowodach, które oferują im lepszą jakość, zintegrowaną opiekę po niższych kosztach; oraz przyspieszenie przyjmowania tych programów na poziomie krajowym. Chociaż robimy postępy w każdym z tych obszarów, pozostaje wiele pracy.
Charakteryzując populację HNHC i jej potrzeby, powinniśmy unikać stereotypów i upraszczania. Na przykład niektórzy obserwatorzy błędnie uważają, że większość pacjentów z HNHC zbliża się do końca życia. W rzeczywistości populacja jest klinicznie zróżnicowana. Niektóre z nich mają wiele przewlekłych chorób, które są stabilne w trakcie leczenia i utrzymują się przez lata. Inne mają ekstremalne ograniczenia funkcjonalne. Niektóre z nich mają głównie poważne, trwałe problemy zdrowotne związane z zachowaniem. Inni mają warunki, które są bardzo zaostrzone przez czynniki społeczne, takie jak brak mieszkania, jedzenia i wspierające osobiste relacje.
Prowadzone są badania w celu podzielenia tej zróżnicowanej populacji na bardziej jednorodne podgrupy o podobnych wymaganiach w zakresie opieki zdrowotnej. Proces ten ma kluczowe znaczenie dla zaprojektowania skutecznych interwencji, ponieważ efektywność programowa i wydajność dramatycznie wzrastają, gdy możemy skierować do osób, które mogą odnieść korzyści z określonych interwencji.
Kilka obiecujących modeli programów wykazało sukces w zaspokajaniu potrzeb pacjentów z HNHC.1-4 Niektórzy koncentrują się na zarządzaniu przejściami opieki – na przykład ze szpitala do domu, placówki rehabilitacyjnej lub domu opieki – które są powszechne, ale ryzykowne dla pacjentów ze złożoną chorobą. warunki. Niektóre z nich rozszerzają zespoły opieki podstawowej, integrując usługi niemedyczne, takie jak National Center for Medical-Legal Partnership lub Health Leads (Massachusetts). Inni koncentrują się na interdyscyplinarnej, skoncentrowanej na osobie opiece podstawowej. Należą do nich program Geriatryczne zasoby do oceny i opieki nad starszymi (GRACE) oraz Program All-Inclusive Care for the Elderly (PACE), który został opracowany wiele lat temu w San Francisco i rozprzestrzenił się w 118 lokalizacjach w 32 stanach.
Skuteczne interdyscyplinarne programy podstawowej opieki mają wiele cech, w tym ostrożne ukierunkowanie interwencji na osoby, które mogą odnieść największe korzyści (a więc potrzeba segmentacji populacji); bliską (zwykle twarzą w twarz) komunikacja i koordynacja pomiędzy członkami zespołu opiekuńczego, w tym lekarzami, pielęgniarkami i kierownikami opieki; silne wsparcie technologii informatycznych; oraz promocja zaangażowania pacjenta i opiekuna w proces opieki.
Chociaż mamy obiecujące modele z solidnymi wynikami, niewiele z nich rozprzestrzeniło się poza etap demonstracji, aby stać się standardem opieki w całym kraju
[więcej w: miesien dwuglowy uda, polfilin cena, przychodnia chrzanowskiego gdynia ]

Tags: , ,

No Responses to “Dbanie o pacjentów wymagających wysokich kosztów i wysokich kosztów – pilny priorytet”

 1. Marshmallow Says:

  Nie ufam lekarzom

 2. Grave Digger Says:

  [..] Cytowany fragment: rtg zębów[...]

 3. Maria Says:

  Poziom Ca we krwi nie ma związku z osteoporozą

 4. Desert Haze Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: medycyna portal[...]

 5. Capital F Says:

  Też tak miałam ostatnio

 6. Joanna Says:

  [..] Cytowany fragment: najlepszy spalacz tłuszczu[...]

 7. Turnip King Says:

  A co z innymi produktami?

Powiązane tematy z artykułem: miesien dwuglowy uda polfilin cena przychodnia chrzanowskiego gdynia