Protetyka i stomatologia
Zdrowie i protetyka

Ataksja, demencja i hipogonadotropizm wywołany nieuporządkowaną ubikwitością AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 8th, 2018

Deubiquitinases umożliwiają recykling docelowych białek i samej ubikwityny i często działają w połączeniu z konkretnymi ligazami E3. Na przykład deubiquitinase ataxin-3 przeciwdziała zdolności parkin do ubikwitynacji.36 Na podstawie tego i innych przykładów, 37 OTUD4 i RNF216 mogą być podobnie połączone w partnerstwie koregulacyjnym. Postępujące i osłabiające otępienie obserwowane u pacjentów z mutacjami RNF216 (pacjenci od do 8) odróżnia ich od innych pacjentów z ataksją i hipogonadyzmem hipogonadotropowym. Ponadto zaobserwowaliśmy zmiany w istocie białej mózgu u wszystkich pacjentów z neurodegeneracją związaną z RNF216, co sugeruje, że takie zmiany mogą stanowić stałą cechę tego zespołu. U żadnego z tych pacjentów nie stwierdzono zaburzeń okoruchowych, takich jak oczopląs i oftalmoplegia u pacjentów 9, 10 i 12, którzy nie mieli mutacji RNF216.
Pacjenci z neurodegeneracją związaną z RNF216 mieli dysfunkcję na wielu poziomach rozrodczej osi rozrodczej. W przypadku pacjentów 6 i 8, funkcja reprodukcyjna została przywrócona dzięki rozszerzonemu leczeniu GnRH, co sugeruje, że podwzgórzowy niedobór GnRH był główną przyczyną ich rozrodczej dysfunkcji endokrynologicznej. Jednak u tych dwóch pacjentów wystąpił również element dysfunkcji przysadki, zważywszy na zmniejszającą się odpowiedź na GnRH w czasie u pacjenta 6 i obserwację krzywej dawka-odpowiedź przesuniętej w prawo u Pacjenta 8. W przypadku pacjentów i 2, którzy byli oceniane w późnym stadium choroby, całkowity brak odpowiedzi po 7 dniach leczenia GnRH może odzwierciedlać postęp tej dysfunkcji przysadki. Podstawy selektywnej wrażliwości określonych typów komórek neuronalnych i przysadkowych są obecnie niewyjaśnione.
Podsumowując, zidentyfikowaliśmy mutacje powodujące utratę funkcji w RNF216, które powodują zespół ataksji, demencji i hipogonadyzm hipogonadotropowy. Dowody genetyczne i in vivo sugerują, że mutacje wpływające na RNF216, ligazę ubikwityny E3 i OTUD4, deubiquitinase, mogą synergistycznie wywoływać ten zespół, wzmacniając pogląd, że obciążenie mutacyjne w szlakach biologicznych może wywoływać manifestację choroby. 20 Łącznie te dane podkreślają nieznaną dotąd rolę systemu ubikwitynacji w zaburzeniach połączonej neurodegeneracji i dysfunkcji rozrodczej. Szerzej, nasze odkrycia pokazują wartość połączenia indywidualnego sekwencjonowania całego eksonu z funkcjonalnymi badaniami in vivo w celu identyfikacji chorobotwórczych mutacji genowych i epistatycznych interakcji.
[patrz też: bioptron tabela naświetlań, dentysta od dziąseł, co decyduje o stopniu zagrożenia życia poparzonego ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bioptron tabela naświetlań co decyduje o stopniu zagrożenia życia poparzonego dentysta od dziąseł